VINKO TOTIĆ

Vinko Totic je tvůrce dokumentárních filmů, který se narodil, v Bosně a nyní žije v Kanadském městě Ottawa. Vytvořil řadu krátkých dokumentárních filmů s různými tématy a v roce 2012 vznikl celovečerní film Tajemství Bosenských pyramid

V letošním roce, v květnu 2017, Vinko dokončil svůj nový celovečerní dokumentární film nazvaný JAK NAHOŘE, TAK DOLE. Bosenská pyramida Slunce.

Jak nahoře, tak dole vás vezme na mystickou cestu hluboko do srdce Bosny. Budeme cestovat nahoru na pyramidu Slunce, na její vrchol, kterým prochází vzhůru velmi silný energetický proud, a také dolů do mystických tunelů v podzemí. Pyramida byla vytvořena ve starověku způsobem, který v sobě spojuje znalosti anti-gravitačních zákonů, jemnohmotných energií, rezonance, léčení, spirituality i astronomie.

Objev starověké bosenské pyramidy Slunce, která je posazená v údolí pyramid v městečku Visoko, se stalo výzvou pro současné paradigma vědecké komunity a starověké historie, protože podle současných odhadů se jedná o nejstarší pyramidu na světě.

Zatímco mnoho vědců stále ještě odmítá uznat vědecké důkazy o tom, že se jedná o pyramidu, tisíce dobrovolníků, místních obyvatel, výzkumníků a vědců se rozhodly vykonat svoji cestu do městečka Visoko v Bosně, aby viděli a našli svoji vlastní pravdu. A tak si toto místo přivolalo i mně, abych zachytil ve filmu kultivovanou moudrost a spirituální vhledy těch, kteří se dostali dál a hlouběji. Těch, kteří byli vyvoleni pozvednout vědomí, anebo těch, kteří zaznamenali hluboké vnitřní posuny díky léčebné a čistící energii pyramid.

 

TVŮRČÍ CESTA FILMU

 

Já jsem volání pyramid pocítil ve chvíli, kdy jsem byl na cestě do mé mateřské země, Bosny v roce 2008. Tři roky po tom, co Dr. Semir (Sam) Osmanagich pyramidu objevil, se stala spousta synchronicit, které mě odvedly z Kanady a z plánované cesty do Španělska, Švédska a Damarthuru v Itálii. Všechny události mě vedly přímo do údolí bosenských pyramid.

Když jsem vstoupil do tunelů pod pyramidami v Ravné, překvapila mě vize a silný intuitivní pocit, ve kterém jsem věděl, že objevení pyramid potvrdí něco daleko většího a komplexnějšího než co bylo zatím odkryto. Cítil jsem se, jako bych se vrátil domů po tom, co jsem před 17 lety odešel kvůli občanské válce v bývalé Jugoslávii v letech 1991-1995.

Cesta filmu tedy začala již v tomto roce, tedy před 9 lety a během ní se transformovaly i mé osobní koncepty víry, chápání a světový názor o lidstvu a naší vlastní existence. Díky přítomnosti na řadě událostí na počest bosenského údolí pyramid jsem měl tu čest se setkat se stovkami stejně smýšlejících lidí – každého na své vlastní cestě za odhalováním pravdy.  Vize a intuitivní vedení se stalo sdílenou zkušeností, která se manifestuje na různých úrovních vědomí.

Od chvíle, kdy jsem natočil první klipy v roce 2008, vracel jsem se do Bosny na řadu událostí, ze kterých jsem vytvořil svůj první celovečerní film nazvaný: Tajemství bosenských pyramid.

Trailer k filmu je ke shlédnutí na Youtube:  https://youtu./r9uKKwY4dJo

Tento film se zaměřil především na vědecká fakta a pozoruhodné nálezy. A také vyzdvihuje vlny dobrovolníků, místních obyvatel a vědeckých pracovníků, kteří se účastnili prací na vyklízení tunelů pod pyramidami, konferencí a mnoha dalších aktivit.

S každou další návštěvou do Bosny jsem cítil nutkání vracet se zpátky a zachycovat průběh a vývoj prací při odhalování pyramidy. Hlubší úroveň vědomí mě vedla k tomu, abych zkoumal silnou přítomnost spirituální dimenze pyramidy Slunce spolu s těmi, s kterými se zkřížily naše cesty.

A z těchto setkání se zrodil můj druhý celovečerní dokumentární film nazvaný Jak nahoře, tak dole.

Trailer k tomuto filmu a další informace najdete zde:
http://www.bosnianpyramidsfilms.com/as-above-so-below-trailer/

 

Během posledních tří let jsem se potkal s mnoha renomovanými a respektovanými bytostmi, mimořádnými lidmi a místními obyvateli. Jejichž zářící esenci, vědomosti a intuici jsem posbíral do řady klipů a sekvencí, a vložil je do tohoto filmu.

Děkuji všem, kteří věnovali tomuto filmu svůj čas, znalosti a energii, které jsou základem jeho bohaté moudrosti a vhledu. I díky tomu má film potenciál probudit v nás dráždivou zvědavost, a silně nás posunout v našem paradigmatu nebo v pohledu na starověký vývoj lidstva a bohatost moudrosti té doby.

 Ze vzpomínek na Bosnu jako válkou zničenou zemi – z občanské války v letech 1991-1995 – ji nyní vidím, jak vyzařuje své světlo na svět díky svému podmanivému tajemství komplexu pyramid. To mě naplňuje nadějí pro všechny budoucí generace a inspiruje mě k tomu, abych i nadále věnoval svůj čas a energii k šíření povědomí o ukrytém klenotu Bosny.

 

CO JE ZOBRAZENO VE FILMU

 “Tento film hovoří o spiritualitě, léčení, postojích, přístupech, vírách a myšlenkách velmi známých lidí jako je Samir Osmanagich, Valery Uvarov, Michael Tellinger, Nassim Haramein, Jamie Janover, a mnoha dalších, včetně místních obyvatel, duchovních lidí a návštěvníků. Je to skvělá sbírka pohledů mnoha lidí “ – Sue Jones.

Bylo mi ctí, že jsem mohl s těmito úžasnými lidmi natáčet, a kteří ještě více prohloubili mou zvědavost, což nám umožnilo nahlédnout ještě trochu dále do tajemství bosenského údolí pyramid. Včetně dětí, které se narodily a žijí na pyramidě Slunce, místních obyvatel ve Visoku, otevřených a podporujících návštěvníků, různých skupin léčitelů z Norska, Rakouska, Turecka, Slovinska, Slovenska a mnoha dalších. A je potřeba sem započítat i světově známé hudebníky a duchovní zpěváky jako například Seda Bagcan z Turecka, která vystupovala na oslavě letního slunovratu v roce 2015 a The Caravan of Peace, což je skupina duchovních hudebníků vytvořená Donem Conreaux, která vystupovala na bosenské pyramidě Slunce v srpnu 2015.

 

„Tato energie (pyramid) přímo ovlivnila naše duchovní vnímání, aury, proudění energie v čakrách, přinesla nám nové vědomí, ale i léčitelské možnosti. Film není jen o vědě a vědeckých objevech, je v něm mnohem víc. Je to o vývoji člověka v příštích 50-100 letech.” Dr. Samir Osmanagich.

Společné úsilí těchto lidí odkrýt, odhalit a sdílet to, co již bylo odhaleno z tajemství pyramidy, jejich čas a obětavost, otevřeli dveře ke starověkým znalostem ukrytým v rozsáhlému labyrintu chodeb. Ty vedly k objevu mnohem většího komplexu skládajícího se z pěti vzájemně propojených pyramid: Pyramida Slunce, Pyramida Měsíce, Pyramida Lásky, Pyramida Draka a Pyramida Matky Země, kdy každá z nich je sama o sobě významným objevem a má i své vlastní energetické kvality.

Bosenská pyramida Slunce volá každého z nás, abychom se probudili do své vlastní skutečné podstaty a potenciálu. Abychom snáze pochopili a odhalili hloubku její krásy a mystiky pro naši vlastní potřebu. A tento klíčový prvek je vetkaný to filmu, aby nás k této cestě inspiroval. A zároveň aby podpořil naši touhu a rozhodnutí objevit Pravdu sami v sobě.