FILMOVÉ A PŘEDNÁŠKOVÉ TURNÉ

 

VINKO TOTIĆ           VIDEA K FILMŮM A MÉDIA            BESEDY A PROMÍTÁNÍ

 

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ FOTKU S PYRAMIDOU

 

Jak už jsem napsala v úvodním povídání, na počátku byla touha a objevitelský přístup k poznání fenoménu bosenských pyramid.

Co všechno jsme zažili a prožili během naší první cesty, jak se naše zkoumání vyvíjelo, jak se měnily a tříbily názory na základě dalších setkání, o tom všem bude naše filmová cesta po České republice.

Filmová proto, že poslední den našeho pobytu jsme narazili na báječného člověka – dokumentaristu a filmaře Vinko Totiće, který je rodákem z nedaleké vesničky od Visoka. Od občanské války v bývalé Jugoslávii žije v Kanadě. Nicméně i jeho, jako řadu dalších lidí, si pyramidy neomylně zavolaly a přitáhly k sobě. A on se jim věnuje posledních 9 let, během nichž ze spousty materiálu, záběrů, klipů a rozhovorů vznikly dva celovečerní dokumentární filmy: Ten první s názvem Taje

mství bosenských pyramid a v květnu letošního roku měl v Kanadské Ottawě premiéru nový film Jak dole, tak nahoře. Bosenská pyramida Slunce. Česká premiéra nového filmu proběhne v září 2017 v Praze ve spolupráci s Nadačním fondem SO´HAM a Peterem Bartalem. A můžete se těšit nejen na premiéru, ale i na promítání a besedy na dalších místech v republice, které v řadě případů budou i za osobní účasti autora. Můžete se tak dozvědět více nejen o tom, jak oba filmy vznikaly, ale i o jeho velmi zajímavých setkáních a příbězích, které se během natáčení udály. A také o jeho osobním příběhu a vlastní osobní transformaci, ke které samozřejmě v průběhu práce na obou filmech došlo. A přidáme i naše zkušenosti z nedávné cesty do Bosny, naše vlastní prožitky a zážitky, které nám setkání s pyramidami přineslo.

Vydejte se tedy s námi na cestu za objevením Tajemství bosenských pyramid a s ní i na cestu za objevením vlastní Pravdy, kterou máme všichni ukrytou sami v sobě.